CASE projekto dalyvių vizitas Lenkijoje

Spalio 01-06 dienomis Lenkijos Augustavo mieste vyko „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE (liet. „Europos mokiniai – sąmoningi vartotojai“)  partnerių susitikimas. „Ryto“ gimnazijai atstovavo keturi mokiniai: Augustė Balčiūnaitė, 1B, Orinta Karlonaitė, 1B, Dominykas Dailyda, 2D, Mantas Večkys, 2D, išvykoje juos lydėjo technologijų mokytoja A.Markevičiūtė, dailės mokytojas A.Mosiejus ir projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja G.Stukienė.

Projekte dalyvaujantys jaunuoliai iš Italijos, Olandijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos Augustave pristatė jau atliktų projekto veiklų rezultatus, dalyvavo bendrose diskusijose, kūrė mini spektaklius,  dalijosi meninėmis idėjomis, judėjo zumbos ritmu.

Pirma diena. Projekto partneriai iš Augustavo miesto Žygimanto Augusto mokyklos šiltai sutiko svečius. Projekto vizitą pradėjome susitikime dalyvavusių šalių himnais, miesto meras pasveikino projekto dalyvius linkėdamas darbingos ir įsimintinos savaitės, mokyklos šeimininkai paruošė koncertinę programą. Lenkų mokiniai pristatė jų sukurtus apdarus bei aksesuarus iš popieriaus ir plastiko.

Po pietų projekte dalyvaujantys mokiniai pristatė atliktus namų darbus – nuotraukų pagalba papasakojo kas pasikeitė jų mieste ekologijos ir vartotojiškumo srityse. Lietuvaičiai Dominykas ir Mantas paminėjo kelis faktus apie Druskininkus, t.y. šiukšlių rūšiavimo konteinerius, taromatus, dėžes su maišeliais šunų ekskrementams surinkti, ekologišką transportą (riedžius, keltuvus), kietujų atliekų surinkimo aikštelę. Ypač buvo įdomu klausytis olandų pristatymo apie jau seniai Nyderlanduose naudojamus ir vis labiau populiarėjančius elektromobilius, vėjo jėgaines ir saulės kolektorius.

Antra diena. Diskusija tema „Ką daryčiau, jei būčiau miesto meras?“ vyko mišriose šalių partnerių komandose. Italų vadovai pateikė užduotis apie konkretų miestą Prancūzijoje, susiduriantį su eile ekologijos problemų, mokiniai turėjo pasiūlyti sprendimus toms problemoms. Malonu buvo klausytis brandžių jaunų žmonių minčių ir įdomių pasiūlymų. Dar viena tą dieną vykusi veikla buvo teatro miniatiūrų kūrimas. Įvairiatautės projekto dalyvių grupės paruošė pasirodymus pasiūlytomis temomis. Šeimininkai pasirūpino reikalinga atributika ir kostiumais, o jauniesiems aktoriams reikėjo anglų kalba paruošti mini spektaklį. Atsiskleidė ne vienas talentas! Zumba, kurią vedė mokinė lenkaitė Aleksandra, užbaigė antrą projektinio susitikimo dieną.

Trečia diena. Ši diena buvo skirta pažintinei išvykai į Balstogę, Supraslį ir Bohonikus. Balstogėje grožėjomės didikų Branickių šeimos rūmais, kurie XVIII a. su savo parkais, sodais ir skulptūromis buvo vadinami Lenkijos versaliu. Nuo 1950 m. rūmuose veikia Balstogės medicinos universitetas. Supraslis garsėja stačiatikių vienuolynu, pastatytu XVI amžiuje, kurio rūsiuose įkurtas vienas didžiausių Europoje neįprastas ikonų muziejus. Vienuolyno muziejuje eksponuojamos nepaprasto grožio ikonos, viena iš jų, pasak gido, net su 627 brangakmeniais. Bohonikuose lankėmės totorių mečetėje, pastatytoje 1873 metais. Mus sutikusi totorė papasakojo apie čia vykstančias musulmonų apeigas, taip pat aplankėme kaimelyje veikiančias musulmonų kapines, o totorių kavinukėje vaišinomės tradiciniais totorių pietumis.

Ketvirta diena. Nuo pat ryto projekto dalyviai šurmuliavo kūrybinėse dirbtuvėse. Užduotis buvo aiški – komandoje sukurti paveikslą panaudojant antrarūšes žaliavas. Bendro darbo rezultatus jaunieji menininkai pristatė per baigiamąją sertifikatų įteikimo ceremoniją. Keturi puikūs darbai tikrai papuoš šeimininkų mokyklos erdves. Susitikimą organizavę lenkai visiems partneriams įteikė prisiminimo dovanėles, o projekto vadovai dovanų gavo dailės mokytojos Evos tapytas akvareles Balstogės motyvais. Po oficialių kalbų ir palinkėjimų išskubėjome į šeimų iškylą užmiestyje. Skanios vaišės paežerėje, smagi draugija prie laužo liepsnos – toks buvo paskutinis projektinio susitikimo Augustave akcentas.

Penkta diena. Jau penktasis CASE projekto partnerių susitikimas neprailgo. Visų laukė kelionė namo. Šeimininkai, pasirūpinę mūsų mokiniais šeimose, braukė ašaras – išsiskirti nelengva, bet žinome, kad ir vėl galime susitikti, o iki tol bendrausime šiuolaikinių technologijų pagalba.

Projekto koordinatorė Gitana Stukienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas