„Erasmus+“ patirtys atveria akis į pasaulį bei į patį save

 

Išgirsti lapkričio pabaigoje, kad skrendi savaitei į Ispaniją, tikrai nėra tipinė rudens pabaiga. Širdis iškart pradeda plakti smarkiau, o vaizduotė kuria gražiausius scenarijus. Mes, aštuoni Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokiniai, lydimi anglų kalbos mokytojų Rovenos ir Gitanos, gavome galimybę išgirsti tokius sielą džiuginančius žodžius – vyksti į „Erasmus+“ programos mobilumo veiklas Lugo mieste Ispanijoje. Sapnas ar svajonė, virtusi realybe?

Išvykimui intensyviai ruoštasi: parengti pristatymai projekto „Socialinės emocinės kompetencijos – raktas į sėkmingą įtraukųjį ugdymą“ tema, ieškota smagių ir įtraukiančių susipažinimo su partneriais ispanais žaidimų, gimnazijoje organizuota Pyragų dienos labdaros akcija fondui „Rugutė“, Jaunimo užimtumo centre dalyvauta lietuvaičių komandos formavimo veikloje. Ši veikla padėjo mums geriau pažinti vieni kitus ir į Ispaniją vykti jau susibičiuliavus.

Ispanijoje atsipūsti nebuvo laiko. Priimančioje Lugo miesto mokykloje vykdėme mobilumo veiklas. Projekto koordinatorė mokytoja Gitana pateikė įdomios ir naudingos informacijos apie emocijas, jų įvairovę ir kodėl emocinis intelektas yra svarbus kiekvienam; mūsų komanda organizavo susipažinimo žaidimus, kurie sumažino pirmo susitikimo jaudulį, mokė ispanus lietuvių kalbos, puikiai praleido laiką pristatydami lietuvių liaudies žaidimus. O ispanai mus supažindino su Lugo miesto istorija, ispanų kalba ir Šv. Jokūbo keliu.

Lietingą trečiadienį mokyklos sienas iškeitėme į edukacinę išvyką į la Korunjos miestą. Aplankėme jūrų muziejų-akvariumą, kurio veiklos tikslas – išsaugoti laukinę gamtą. Pažinę gyvūnų pasaulį, vykome į interaktyvų mokslo muziejų, kuriame analizuojama žmogaus anatomija, galimybių ribos ir pojūčiai. Tai pirmasis pasaulyje muziejus, skiriantis tiek dėmesio žmogaus egzistencijos detalėms. Per įvairius eksponatus projekto dalyviai galėjo gilintis į homosapiens bruožus, išbandyti dėmesio koncentracijos lavinimo pratimus ar išmatuoti baudos metimo greitį. Dar viena vieta, kurią aplankėme, buvo Heraklio bokštas. Beveik 2 tūkstančių metų senumo ir daugiau nei 55 metrų aukščio švyturys yra vienas seniausių vis dar veikiančių švyturių pasaulyje. O už jo – Atlanto vandenyno platybės!

Paskutinę mobilumo Ispanijoje dieną praleidome Santjago de Kompostelos mieste. Ten lankėmės žymiojoje Santjago katedroje, kuri priminė puikų meno ir architektūros kūrinį, gėrėjomės pagrindiniu miesto parku Alameda, sutikome žiemos pradžią katedros aikštėj, sprogstant fejerverkams, su karšta kakava rankose ir kalėdinės eglės apšviestu naktiniu dangumi.

Maistas – labai svarbi dalis kiekvienoje pažintinėje kelionėje. Galisijos regionas garsėja šviežiausiomis ir skaniausiomis jūros gėrybėmis. Paragavom regiono delikatesu laikomo aštuonkojo, kurio neįprastas skonis patiko ne visiems, ar žaliųjų pipirų, vadinamų pimientos de Padron, užkandžio, kuris sulaukė daugiau pagyrų. Vis dėlto labiausiai patiko saldumynų gausa, o anksti ryte jaukiai kavą gurkšnojantys ir pyragu besidalinantys senoliai priminė, kad reikia atsipalaiduoti ir džiaugtis kiekviena diena. Mus taip pat maloniai nustebino, kad prie bet kokio gėrimo šiame Ispanijos regione atneša nemokamą užkandį, vadinamą tapa, ar saldėsį, o kalėdinėje mugėje už kakavą susimoki tik šypsena.

Jaukūs vakarai kartu, nuo ilgo vaikščiojimo paskaudusios kojos, plati šypsena, pirmų kartų magija ir dar daugiau nuostabių patirčių sujungė mobilumo veiklos dalyvius  – mokytojas Gitaną ir Roveną ir aštuonis mokinius. Įspūdingas Lugo miestas, vėjuota la Korunja, per vieną dieną įsimylėtas Santjago de Kompostela ir Barselonos oro uosto palmės įsimins visam laikui. Laikas prabėgo akimirksniu: niekas neskaičiavo valandų, džiaugėsi akimirka ir trumpam pamiršo kasdienius darbus, likusius Lietuvoje. Visi vienareikšmiškai įsimylėjome Ispaniją ir būtinai grįšime dar kartą.

Atsižvelgdami į tai, kad projekto tikslas yra skatinti emocinį raštingumą ugdymo procese, projekto dalyviai dalinasi įspūdžiais išreikšdami savo emocijas.

Kristupas Andrulionis: „Dalyvavimas šiame projekte, jo veiklose kėlė džiaugsmą. Kiekvienas sutiktas naujas projekto dalyvis tapo to džiaugsmo dalimi. Naujų miestų pažinimas buvo dar įdomesnis su pakeliui užklupusiais iššūkiais, kurie parodė mūsų komandos tvirtumą. Jaučiau didelį norą pažinti naujas vietas ir susipažinti bei suartėti su žmonėmis.“

Gabrielė Balionytė: „Emocija, apibūdinanti kelionę, yra smalsumas. Ispanijos gamta, kultūra ir sutikti žmonės man padarė didelį įspūdį. Daug žinių ir nuostabių akimirkų suteikė noras pažinti Ispaniją, pamatyti labiausiai lankytini objektai bei noras viską paliesti, pamatyti ir užkalbinti sutiktuosius.“

Kristupas Ciparis: „Po savaitės Ispanijoje jaučiuosi laimingas. Didelį įspūdį paliko mūsų komandos vieningumas, mūsų pačių skleidžiamos šiltos emocijos bei noras labiau susipažinti su aplinka. Ispanų rodomos iniciatyvos norą dalyvauti įvairiose mobilumo veiklose sustiprino dar labiau!“

Medas Dobelinskas: „Dažniausiai jaučiami jausmai, manau, man buvo dėkingumas ir džiaugsmas. Gavau progą išvykti į kitą šalį ir pažinti jos kultūrą bei žmones. Ypač tai pajusdavau, kai vakare vaikščiodavom po miestą su mūsų grupe ar kartu su ispanais. Taip pat daug teigiamų emocijų sukėlė įvairūs muziejai bei lankytinos vietos tiek La Korunjoje, tiek Santjago, tiek Lugo miestuose. Grupėje buvo iš tiesų nuostabūs žmonės, niekada netrūkdavo juoko ir gerų akimirkų. Esu labai dėkingas už suteiktą progą ir puikias akimirkas!“

Gustė Vailionytė: „Jaučiuosi atsipalaidavusi, nes šis projektas man padėjo pabėgti nuo kasdienybės, nesirūpinti praeitimi, ateitimi ir gyventi šia akimirka. Malonu neturėti rūpesčių ir tiesiog būti kartu su visais, bendrauti, žaisti, juoktis. Buvo smagu pažinti visus artimiau, tiek ispanus, tiek ir mūsų grupę, ir gaila, kad taip greit prabėgo laikas.“

Arminas Voveris: „Šis mobilumas man labai patiko, ir, nors atsikėlus rytais būdavo šalta, – Galisija yra šiaurės Ispanijoje! – tačiau šalia esantys žmonės nuo ankstyvo ryto pakeldavo nuotaiką. Smagu, kad visi buvome VIENINGI, kad ir ką sugalvodavome.“

Gustė Šematovičiūtė: „Sugrįžę, jau stovėdami oro uoste Lietuvoje, traukėme sąmoningumo žaidimo „Points of You“ emocijų korteles, klausdami, ką mums davė ši „Erasmus+“ programos kelionė. Ištraukiau kortelę su žodžiu „pasitikėjimas“ ir visiškai tam pritariu. Ši išvyka, visų pirma, išmokė pasitikėti artimu – tiek lėktuvo pilotais (pirmą kartą skridau, tad buvo baisoka), tiek mokytojomis, tiek draugų komanda, tiek naujais pažįstamais ispanais. Taip pat leido įgyti stipresnį pasitikėjimą savimi kalbant anglų kalba, greitai komunikuojant su naujais žmonėmis bei pažįstant savo emocijas. Na, ir dar kartą patvirtino, kad reikia pasitikėti gyvenimu ir nebijoti rizikuoti, nes tokios patirtys yra nepakartojamos. Būtų šaunu, kad kiekvienas mokinys turėtų bent vieną galimybę išvykti į tokio pobūdžio projektus. Tai atveria akis į pasaulį bei į patį save.“

Dėkojame „Erasmus+“ programai ir projektą parengusiems gimnazijos mokytojams už galimybę atrasti kitus pasaulius ir save juose. „Erasmus+“ atveria kelius ir keičia gyvenimus!

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mobilumo dalyvių vardu Agnė STREIKUTĖ, „Ryto“ gimnazijos 4a klasės mokinė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas